Apartman Genel Kurul Toplantısı Karar Örneği

Apartman Genel Kurul Toplantısı Karar ÖrneğiApartman, kat malik görevlileri tarafından yönetilmektedir. Yönetim tarzı ilgili kanunlar eşliğinde bu kurul tarafından seçilmektedir. Kurul apartman yöneticisi ve kat malik görevlilerinden oluşmaktadır ve kararları bu kurul vermektedir. Apartman görevlisi de her yıl değişmek üzere bu kurul tarafından seçilmektedir.

Apartman Yöneticisi Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Apartman yöneticisi olmak için apartman genel kurul toplantısı sonucunda bir şahıs seçilmektedir. Bu yönetici adayının sahip olması gereken bazı özellikler vardır.

Apartman yöneticisi:

* Akli melikeleri yerinde olan biri olması gerekmektedir.

* İletişim yeteneği kuvvetli bir karaktere sahip olması gerekmektedir.

* Daha önce güven sarsıcı bir eylemde bulunmamış olması gerekmektedir.

* Hukuki mevzuata hakim, haklarını bilen biri olmak durumundadır.

* Kişilerce güvenilir biri olması gerekmektedir.

* Kat maliklerinin hak ve menfaatlerini koruyabilecek yetenekte biri olması gerekmektedir.

Yönetim adayı olmak için kişilerin bu ve bunun gibi şartları taşıması gerekmektedir.

Apartman Genel Kurulu Toplantısı Ne Zaman Gerçekleşmektedir?

Kat mülkiyeti kanunu uyarınca düzenlenen apartman genel kurul toplantısı yılda en az bir kez düzenlenmektedir. Apartman hakkında kararlar bu kurul tarafından alınmaktadır. Yönetim planında gösterilmiş olan zamanlarda düzenlenmektedir. Şayet toplantıya yönelik herhangi bir zaman dilimi belirtilmemişse her takvim yılının ilk ayı içinde yapılmaktadır. İlgili kanunun 29. maddesi uyarınca toplantı tarihi bu şekilde belirlenmektedir. Kurulun ilk toplantısı ve ikinci toplantısı arasında yedi günden daha az bir zaman bırakılmamaktadır.

Apartman Genel Kurulu Toplantısı Nasıl Gerçekleşmektedir?

Toplantıyı engelleyen önemli nedenin çıkması durumunda yönetici, denetçi, kat maliklerinin üçte birinin istemiyle mektup düzenlenmektedir. Toplantı için planlanan tarihten en az on beş gün önce bütün kat maliklerine mektup imzalatılmaktadır. İmzalattırılan bir çağrı veya mektup toplantı nedenini bildirme şartıyla kat malikleri kurulu her zaman toplanabilmektedir. Öncelikle planlandığı üzere apartman genel kurul toplantısı için ilk çağrı yapılmaktadır. İlk toplantıda yeterli sayının gelmesi gerekmektedir. Eğer yeterli sayı sağlanamazsa ikinci toplantının hangi tarihte, nerede ve nasıl toplanacağını belirlemektedir.

Dijiyon Site Yönetim Yazılımı Ne İşe Yaramaktadır?

Site ve apartman yönetimi adına çok çeşitli hizmetler veren Dijiyon, bir site yönetimi yazılımı olmaktadır. Çeşitli promosyonları ve kampanyalarının yanı sıra site ve apartman yönetimi için sayısız kolaylık sağlamaktadır. Sürekli canlı desteği ve kolay iletişimiyle her türlü soru ve sorunları yanıtlayıp çözmektedir.

Dijiyon 5 Yıl Ücretsiz Site Apartman Yönetimi Kampanyası İçeriği Nedir?

Apartman veya sitesini Dijiyon’a önerenler için 5 yıllık oldukça kârlı bir kampanyadır. Onaylanması durumunda 5 yıl boyunca site veya apartman Dijiyon’u ücretsiz kullanma hakkına sahip olmaktadır. Ayrıca bu kampanya doğrultusunda sitesine Dijiyon’u öneren taraf ise 5.000 TL kazanç sağlamaktadır. Kampanya sayesinde yeni katılanların eski verileri korunmakta ve her türlü sorunu canlı destek ekibiyle çözülmektedir.

Sürekli kesintisiz online hizmetiyle kullanıcılarının yanında olan Dijiyon, uzaktan veya yerinde eğitim sağlamaktadır. Kampanya 1 Ocak 2021 – 1 Ocak 2022 tarihleri arasında geçerli olmaktadır. Dijiyon’la yeni çalışacak olan yönetimler için mesken sahiplerine bir bilgilendirme mesajı verilmektedir. 24 saat aralıklı olarak 4 farklı lokasyondaki sunucuda otomatik yedekleme gerçekleştirilmektedir. Üstelik yapıya uygun yeni isteklere açık olabilmekte ve cevap verebilmektedir.

Yorum Yapın