Apartman Ve Sitelerde Ortak Alanların Kiraya Verilmesi Ve Vergilendirilmesi

Apartman Ve Sitelerde Ortak Alanların Kiraya Verilmesi Ve Vergilendirilmesi


Apartman ve sitelerde ortak alanların kiraya verilmesi en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Günümüzde insanların büyük bir kısmının apartman ve sitelerde oturmasına bağlı olarak ortak alanlar da karar alınması da gerekmektedir. Genel olarak gelirlerin karşılanması için tercih edilen yöntemlerden birisi de apartman ve sitelerde bulunan ortak alanların kiraya verilmesi olarak ifade edilebilir.

Apartman ve Sitelerde Ortak Alan Kavramı

Apartman ve sitelerde bulunan ortak alan kavramı; kapıcı daire veya odaları, bahçeler, antreler, merdivenler, ortak garajlar, kalorifer daireleri, asansörler, merdivenler, genel kömürlük, çatılar, bacalar, yangın emniyet merdivenleri, genel çamaşır kurutma yerleri ve benzeri yerler sitenin ortak alanları olarak ifade edilebilir.

Son zamanlarda apartman ve sitelerde bulunan ortak alanların kiraya verilmesi ve vergilendirilmesi ile gelir elde etmek oldukça fazla tercih edilen bir hal almıştır. Üstelik ana binanın reklam maksadı ile kiraya verilmesi gibi kararların da site de oturan kişilerin genel kararı ile alınacağının bilinmesi gerekmektedir.
Dijiyon.com ile Site Yönetimi Artık Çok Kolay

Dijiyon, apartman ve sitelerde yönetim işini tamamen farklı bir boyuta taşımaktadır. Siteniz için yapacağınız dijiyon.com sayesinde birçok avantajdan faydalanma imkanı bulursunuz. Ortak alanların kiraya verilmesi durumunda elde edilen gelirlerin de bir vergilendirme sistemine tabi tutulduğunun bilinmesi gerekmektedir. Dijiyon’a gelmek için bir çok neden bulunmaktadır. Siz de avantajlardan yararlanmak ve daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek için dijiyon.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yapın