Apartman Yönetimi Banka Hesabı Karar Örneği

Apartman Yönetimi Banka Hesabı Karar Örneği


Apartman içi durumlarda yönetimi kat malikleri tarafından seçilmiş olan apartman yönetimi yürütmektedir. Apartman yöneticileri her yıl düzenlenen seçim sonucunda atanmaktadır. Yönetmeliğin 32 ‘inci maddesinde belirtildiği üzere tarih sırasıyla yazılmaktadır. Gider belgeleriyle birlikte kalan tüm belgelerin ilgili kişi tarafından bir dosyada saklanması zorunlu bulunmaktadır. Bahsi geçen bu defter her takvim yılı bitmesiyle bir ay içinde kapattırılmaktadır. Bu defteri apartman yöneticisi notere başvurmak suretiyle kapattırmaktadır.

Apartman aidatı kat malikleri tarafından toplandıktan sonra apartmanın ortak banka hesabında muhafaza edilmektedir. Apartmanın olası ihtiyaçları bu aidat gelirinden karşılanmaktadır.

Apartman Yönetiminde Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Apartman adına ortak bir banka hesabı açılması için öncelikle bir apartman toplantısı düzenlenmektedir. Düzenlenen bu toplantıda apartman yöneticisi ve kat malikleri banka hesabı açma konusunda karar almaktadır. Yani banka hesabı açmak için apartman yönetimi olarak karar alınması gerekmektedir. Öncelikle görevlendirilmiş ilgili kişi notere gidip noterden apartman yöneticisi adına imza beyannamesi düzenlemektedir.

Alınmış olan imza beyannamesi sonrasında ilgili vergi dairesinden bir vergi numarası alınmaktadır. Adı geçen vergi numarası, apartman yöneticinin alınmış imza beyannamesi ve kimlik fotokopisi, karar defteri alınmaktadır. Bu belgelerle bankaya müracaat edilmektedir. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra banka bu belgeler aracılığıyla apartmana özel bir banka hesabı açmaktadır.
Dijiyon Apartman ve Site Yönetim Programı Nasıl Hizmetler Sunmaktadır?

Dijiyon yazılımının apartman yönetimi hizmetlerini ücretsiz demo seçeneğiyle hiçbir şekilde bütçe ayırmadan denemek mümkün olmaktadır. Üstelik hemen başvuruda bulunarak gerekli şartlar gerçekleştirildiği takdirde 5 yıl boyunca yazılımı ücretsiz kullanım sunulmaktadır. Apartman ve site yönetimi yazılımı tek bir hizmet değil, birçok özelliği bir arada bünyesinde bulundurmaktadır. Yazılım bünyesinde geliştirilmiş olan çeşitli hizmetlerden ücretsiz faydalanma fonksiyonu bulunmaktadır. Ücretsiz yazılım desteği de Dijiyon Yönetim Programı hizmetlerine dâhil hizmetler arasındadır.

Veri aktarımları ve mevzuat konuları gibi durumlarda yazılım sınırsız destek sunmaktadır. Ücretsiz borç hatırlatma, promosyon ve bütçe desteği sağlamaktadır. Tüm banka hesaplarına gelen veya giden ödemeleri otomatik alabilmekte ve işlenmesini sağlayabilmektedir. Bu sayede tüm bankalara online entegre mevcuttur. Dijiyon yönetim yazılımı olarak ücretsiz danışmanlık desteği de vermektedir. Site yönetimi veyahut Kat Mülkiyeti kanunlarınca çerçevelenmiş tüm soru ve sorunları danışmanlık desteğinde yanıtlamaktadır.

Dijiyon Yazılımı Kampanya Paketleri Nelerdir?

Yazılım içeriğinde çokça kampanya paketi mevcut bulunmaktadır. Dijiyon’a Hoş geldin kampanyasıyla programı ilk 6 ay ücretsiz kullanma şansı sunmaktadır. İlk 6 ay ücretsiz kullanım sonrasında en iyi fiyat garantisiyle başvuruda bulunmak mümkün olmaktadır. Dijiyon’un anlaşmalı bankasına geçenler için 5 yıl ücretsiz kullanma kampanyası da geçerli olmaktadır. Bu kampanyadan faydalanmak için yönetim banka hesabını Dijiyon’un anlaşmalı banka hesabına taşımak yeterli olacaktır. Arkadaşlarıyla gelenler için 6 + 3 ay olmak üzere 9 ay ücretsiz kullanma imkânı sunmaktadır.

Hemen ücretsiz denemek için apartman yönetimi form doldurarak başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Bunun dışında bahsi geçen kampanyalardan faydalanmak isteyenlerin ise ilgili kampanya başvurusunda bulunması gerekmektedir. Form doldurma sonrası eski verilerin aktarımı ve kişiye özel canlı destek hizmeti sunulmaktadır. Ayrıca kolay kullanım gibi fonksiyonların yanı sıra canlı eğitimler de mevcut bulunmaktadır. İcra takip ve avukat modülü gibi hizmetlerden faydalanmak da paketlerin içeriğinde mevcuttur.

Yorum Yapın