Apartman Yönetimi Devir Tutanağı Örneği

Apartman Yönetimi Devir Tutanağı Örneği


Kurul tarafından yönetim planı, sözleşme, kanun hükümlerince kararlarla gerçekleşen devir şekline apartman yönetimi devri denilmektedir.

Apartman Yönetimi Devri Nasıl Yapılır?

Apartman düzeninle yönetici seçimi olayı on beş gün öncesinden çağrı yapılarak başlamaktadır. İlgili devir işlemleri kat malikleri genel kurulu toplantısında yapılmaktadır. Ana gayrimenkulde en az sekiz ve daha fazla bağımsız bölüm mevcutsa yönetici atanması mecburi olmaktadır. Bu bölümlerin her biri aynı kişinin mülkiyeti altındaysa o şahsın yönetici olması gerekmektedir. Apartman yöneticisi olmak için mülkiyet payı ve sayısı bakımından üstünlüğü gerekmektedir. Seçildikten sonra yöneticinin adı, soyadı, iş ve ev adresi çerçevelenmektedir.

Bu çerçevenin ana gayrimenkul olarak geçen apartmanın görünen bir yerinde asılı bulunması mecburi olmaktadır. Bu durum gerçekleştirilmediği takdirde ilgili sorumlu kişilere cezai işlem ve yaptırımlar uygulanmaktadır. Cezai yaptırımların içeriği apartman yönetimi Kat Mülkiyeti Kanunu’nda mevcut bulunmaktadır. Yönetici her yıl kanunen yasal yıllık toplantısında yeniden seçilip atanmaktadır. Yeni bir yönetici seçilebilmekte veya eski yönetici tekrar seçilebilmektedir. Üst üste aynı yöneticinin seçilmesinde sakınca yoktur.

Dijiyon Sitesi Nedir?

Dijiyon, 5 yıl süreyle ücretsiz site apartman yönetimi hizmetini kapsayan bir yönetim programıdır. Apartman ve site yönetimi yazılımıyla ilgili her tür hizmeti bünyesinde barındırmaktadır. Site yönetimi vadesiz hesabı Dijiyon’un anlaşmalı bankasına taşıyanlara özel 60 ay ücretsiz kullanım hakkı mevcuttur. Bu yalnızca anlaşmalı bankayı kullanacak olanlara özel bir kampanya türüdür.

Başarılı bir site yönetimi yazılımı olan Dijiyon 2. Tesis Yönetim Çalıştay’ı ve İş Zirvesi’nde bulunmaktadır. Her iki mecrada da gümüş sponsorla yer almaktadır. Site ve apartman yönetimi yazılımını 5 yıl ücretsiz kullanma imkânı da bulunmaktadır. Belirli şartlar yerine getirildiği takdirde 5 yıllık kampanyalar mevcut olmaktadır.
Dijiyon Sitesi Apartman ve Site Yönetimi ile İlgili Ne Gibi Hizmetlerde Bulunur?

Dijiyon site yönetim yazılımı olarak site ve apartman yönetimine çok çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu konuyla ilgili çeşitli paketler ve kampanyalar bulunmaktadır. Dijiyon, zengin hizmet çeşitleriyle personel ihtiyacını azaltmaktadır. Mevcut mobil uygulamasıyla site yönetimini cepten takip edebilmek mümkün olmaktadır. Hizmeti seçenler uzun hesaplama ve rapor çıkarma zorunluluklarından feragat etmektedir.

Site ve apartman sakinlerinin hesapları internet üzerinden görüntüleyip yönetebilmektedir. Tek hesapta birden fazla konut sitesi yönetimi mümkün olmaktadır. SMS ve e – posta seçenekleriyle kolay ve hızlı iletişim imkânı sunmaktadır. Dijiyon apartman ve site yönetimi yazılımı hizmetleriyle işleri kolay bir biçimde hızlandırmaktadır.

Dijiyon Yazılımının Ne Gibi Hizmet Modülleri Mevcuttur?

Dijiyon yönetim yazılımı apartman ve site yönetimi adına bünyesinde çok çeşitli hizmet modülleri barındırmaktadır. Bunlardan bazıları:

* İcra işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

* Aidat ve arıza takibi yapılabilmektedir.

* SMS ve E – Posta ile iletişim mümkün olmaktadır.

* Cari hesaplar ve karar defteri seçenekleri mevcut bulunmaktadır.

* Kredi kartı ile online ve kolay ödeme seçeneği mümkündür.

* Personel yetki atama, mesken izleme ve web sitesi sistemleri olmaktadır.

* Malik ve site sakinlerine özel hesap paneli sunulmaktadır.

* Ücretsiz borç hatırlatma hizmeti bulunmaktadır.

* Site sakinleri için yönetim faaliyetlerini tanımlama ve izleme gibi fonksiyonlar sunulmaktadır.

* Personel iş emri ve takip modülü de sayısız hizmetler arsında mevcut bulunmaktadır.

Yorum Yapın