Apartman Yönetimi Yazılımları

Apartman Yönetimi Yazılımları

Apartman yönetimi yazılımları sayesinde apartmanda yaşayan insanların düzenini, konforunu daha rahat hale ulaştırabilmek adına apartman yöneticisi bu yazılım programlarından faydalana bilirler. Bu yazılım programları apartman yöneticilerine oldukça kolaylık sunmaktadır. Bu kolaylıkların keyfini sürmek siz değerli apartmanda yaşayan insanlara kalır. Yazılım programlarından faydalanılarak, apartmanlarda ortaya çıkan sorunlar en aza indirilir bundan geriye apartman sakinlerine huzurla yaşamak kalır. Bundan sebep apartman yazılım programlarına kullanarak iş yükünüzü hafifletmek en doğru seçenek olacaktır.


Apartman Yönetiminde Teknolojik Yazılım Kullanmanın Avantajları


Apartman yönetiminde teknolojik yazılım kullanmanın avantajları saymakla bitmez. Bu avantajların birkaçını anlatmakta fayda vardır. Bu avantajlar:


•Apartman sakinlerinden toplanması istenen, her ay aidatları toplama gereği artık kalmaz. Bu yazılım sayesinde apartman sakinleri aidat zamanı geldiğinde program yazılımı üzerinden sisteme aidat ücretlerini gönderir. Bu şekilde aidat toplama yükü ortadan kalkmış olur,


•Yazılım programı üzerinden yapılan her işlemler kayıt altında tutulur. Bu sayede güncel durum takibi kolaylaşır.


•Bütçe, finans ve muhasebe işlemleri yazılım programında daha kolaya indirgenir,


•Apartmanda yaşayan insanların iletişim halinde olması çok önemlidir. Bu yazılım entegrasyonu sayesinde apartmanda yaşayan insanların birbiriyle uyumu çok fazla olur,


Yazılım programı sayesinde apartman yöneticisi ile apartman sakinleri istek ve taleplerini kolaylıkla birbirlerine iletebilirler. Bu program canlı destek hizmeti sunduğundan, apartman yöneticilerinin zorlandığı her an sistem ile iletişime geçerek yardım alabilir.


Apartman Yönetiminin Seçimi Nasıl Yapılır?


Apartman yönetim seçimi nasıl yapılır, sorusunu merak edenler için küçük bir açıklama; apartmanda yaşam süren kat sahiplerinin sayısı 8 ve üzeri olduğu durumlarda devlet kanunun ortaya koyduğu kanuna göre apartman yöneticisi belirlemek zorundadırlar. Apartmanda bir toplantı düzenlenir, toplantının amacı bildirirler. Apartmanda apartman yöneticiliğine aday olmak isteyenler belirlenir. Apartman kat dairelerinde oturan her bir evin bir oy hakkı saklı bulunmaktadır. Belirlenen adayların olduğu bir toplantıda oylama yapılarak, en fazla iyi alan aday apartman yöneticisi seçilir.


Apartman Yönetiminin Görevleri Nelerdir?


Apartman yönetiminin görevleri nelerdir, Apartman yönetiminin yükünü alan kişisinin pek çok görevi bulunmaktadır. Bu görevlerden birkaçı:


•Apartmanda yaşam sürdüren insanların huzur içerisinde yaşamlarını idare ettire bilmelerini sağlaması lazım,


•Apartman yönetim kuralları çerçevesinden çıkmaması lazım,


•Apartmanın temizlik sorununu dikkatli bir şekilde düzene koyması lazım. Apartman temizliği apartmanda yaşamlarını süren insanlar için çok önemli bir konudur. Apartman temizliğini detaylı ve düzenli olarak yapılmasını sağlamalıdır,


•Asansör bakımını düzenli olarak yapılmasını sağlamalıdır, asansör yüksek katlı evlerin günlük sürekli kullandığı temel ihtiyaçlar arasındadır,


•Apartmanın eksiklerini, kırık dökük gördüğü yerlerin tamirini yaptırmalı,


•Apartmanı düzenli olarak ilaçlatmalı, haşere ve böceklerin çoğalmaması adına çok önemlidir,


•Apartman için gerekli olan eksik edevat ne var ise temin edilmeli,


Apartmanda çalışan güvenlik görevlisi ve kapıcı var ise onların sigortasını düzenli olarak yaptırır. Ücretlerini düzenli olarak ödenmesini sağlanır. Bu kadar masrafların karşılanması için, apartman sakinlerini toplayarak yıllık gelir, gider muhasebesi yapılarak, aylık toplanması gereken aidatlar belli olur. Düzenli olarak apartman yöneticisi bu aidatları toplanmasını sağlar. Aidat ödemelerinde zorbalık oluşturan daire sahiplerinin, Apartman yönetici sıfatıyla mahkemeye icra yoluna başvurabilir. Apartman adına bir bankadan, apartman için banka hesabi açtırır, gelir giderleri buradan hesabı görülür. Apartmanın sigortasını yaptırması lazımdır. 


Apartman Yönetim Programı 


Apartman yönetim programı ekstra özel avantajlar sunmaktadır. Bu avantajlar; Verilerinizi kolayca sisteme aktarıyoruz, yazılımdan önce kullandığınız ne var ise yazılım programına aktarımı gerçekleştirilerek, yazılım programını daha iyi kullanmanızı sağlarız. Hizmet olarak daima yanındayız, haftanın bir günü hariç diğer günler her daim, sıkıştığınız her konuda sizlere destek sağlamaktayız. Şarj istasyonu, sizlere elektrikli şarj istasyonu apartmanlarınız için ücretsiz olarak bağlamaktayız. Siz ve gelen misafirleriniz her zaman kullanıp faydalanabilirsiniz. Asansör bakım hizmeti: yazılım programının içerisinde sizler için asansör bakımını da üstlenmekteyiz. Asansör apartmanlar için çok önemli bir yeri bulunmaktadır.

Bariyer hizmeti; apartman giriş çıkışlarının kontrolünü sağlamak adına sizler için bariyer kuruyoruz, uzaktan kumanda sistemi ile kolaylıkla kullanım sağlanmaktadır. Sayaç okuma: online olarak sayaçlarınızın okunması sağlanıyor bu şekilde elde yapılan yanlışlıkların önüne geçmiş olunur. Bu kadar kolaylık sunulan yazılım programlarını kullanarak sizlerde iş yüklerinizi hafifletip ekstra ayrıcalıklarından bu konuda sizlere sunduğumuz yazılımlardan yararlanabilirsiniz.


Yorum Yapın