Apartman Yönetimi İçin En İyi Yazılım Önerileri

Apartman Yönetimi İçin En İyi Yazılım Önerileri

Apartman yönetimi için en iyi yazılım önerileri bulunmaktadır. Bu yazılımlar sayesinde apartmandaki zor işler daha da profesyonel bir hal almaya başlar. Bu yazılım nedir, diye merak söz konusu olduğundan bu yazılım apartman için belirlenen düzenin kurallara uygun şekilde yönetilmesin de apartman yöneticisine yardım eden apartman yöneticisini işlerini hafifleten iş yükünü hafifleterek apartmanın daha iyi şartlar yönetilmesine olanak tanır. Bu sebeple apartman yöneticisi çok fazla kalabalık daireleri bulunan yerlerin sorumluluğunu üstlendiği zaman ekstra yanında bir se yazılım sahibi olarak işlerini kolaylaştırmış olur. Çoğu iş yükü bu program sayesinde hafiflemiş olur.


Apartman Yönetiminde Teknolojik Yazılım Kullanmanın Avantajları 


Apartman yönetiminde teknolojik yazılım kullanmanın avantajları apartman yöneticileri için bulunmaktadır.


•Apartman yöneticisinin her ay düzenli olarak yaptığı tek tek kapı çalıp para isteme problemi ki kalabalık apartmanlar için gerçek anlamda eziyete dönüşen bu işlemi yazılım programı sayesinde çok basite indirgenir,


•Her bir yapılan işlemler otomatik olarak kayıt altına aldığından güncel durumları inceleme işlemi oldukça rahat takım edilir,


•Yazılık programı olarak kendini çok fazla geliştirdiği bütçe, finans ve muhasebe sistemleri ile daha kolay bir hal alır.


•Tüm apartman sakinleri ile çok iyi bir uyum ve etkinleşme sağlanır. Kalabalık apartman dairelerinde bu iletişimi güçlendirmek gerçek anlamda zor bir iştir. Yazılım programın vermiş olduğu hizmetlerle bu iletişimler kolay sağlanır.


Apartman sakinlerinin apartman yöneticisine ulaşmak istedikleri anda yazılım programında olan iletişim seçenekleri ile evine kadar gitmesine gerek duyulmadan istenilen iletişim sağlanmış olur. Bu uygulama ile apartman yöneticiliği yapan kişinin zorlandığı zaman dilimlerinde sormak istediği konularda yazılım programları ekstra da sabah 8.30 dan akşam 20.00 kadar sizlerin problemlerine çözüm bulmayı sağlar.


Apartmanda Yönetim Seçimi Nasıl Yapılır?


Apartmanda yönetim seçimi nasıl yapılır, apartman veya sitelerde oturan dairelerin, devletin belirlediği kanunlara göre 8 veya üzeri daire bulunan yerlerde apartman yönetimi için apartman yöneticisi seçmek gereklidir. Bu seçim işlemi; apartmandaki tüm dairede oturan, söz sahibi kişiler ile yapılan bir toplantıda adaylar belirlenir. Bu adaylar ev sahibi ya da kiracı olabilir. Seçilen kişiye tüm apartmandaki daire başı evlerin ortak kararı ile oy çokluğuna bakılarak apartman yöneticisi seçilir.


Apartman Yönetiminin Görevleri Nelerdir?


Apartman yönetiminin görevleri nelerdir, sorusu bu kadar önemli yazılımlar gerektiren bir konu olduğundan dolayı merak edilmektedir. Apartman yönetimi ve görevini üstlenen bir kimse apartmanın tüm sorunları ile ilgilenen kişidir. Bu kişinin pek çok görevleri bulunmaktadır. 


•Apartmanda olması gereken düzenin, apartman yönetmelik kuralları çerçevesinde yerine getirmeye çalışır,


•Apartman için yapılması gereken temizlik işlerinin detaylı bir şekilde yerine getirilmesini sağlar,


•Apartman için de ve bina dışında yapılması gereken tamir gerektiren islerin yapılmasını sağlar, 


•Apartman da eksik olan lamba, yangın söndürme tüpü, lamba düğmeleri gibi parçaların yerine konmasını sağlar,


•Apartmanın asansör bakımını düzenli olarak yaptırmasını sağlar,


•Apartman için apartman sakinleri ile toplanarak binanın tüm yıllık giderleri hesaplanır. Bu şekilde binanın aylık toplanacak aidatları belirlenir,


•Apartman yöneticisi bu belirlenen aidatları düzenli olarak her ay toplanmasını gerçekleştirir,


•Apartman yöneticiliği vasfından yararlanarak aidat vermeyen daire sahibine, mahkeme yoluyla icra yolu oluşturabilir,


Apartman için çok fazla daire sayısı var ise toplanan paralar için banka hesabına apartman yöneticiliği adıyla bir hesap oluşturabilir. Apartman sakinlerini ihtiyaç kapsamında gerekli gördüğü anlarda toplantıya çağırabilir. Apartman için çalışan kapıcı, güvenlik görevlisi gibi elamanların sigortasını yaptırır, düzenli aralıklara maaşlarını öder.


Apartman Yönetiminin Sorumlulukları Nelerdir?


Apartman yönetiminin sorumlulukları nelerdir, apartman yönetimin ekstrem bir de asıl sorumlulukları bulunmaktadır. Bu sorumluluklar; apartman yöneticisi noter imzalı defter tutmak zorundadır. Bu defterde tüm muhasebe işlemleri tarihli olarak eksiksiz yazmak zorundadır. Bu defterde apartman için harcanan tüm giderler için harcanan paraların faturalarının olduğu bir dosya gereklidir. Herhangi bir daire sahibinin itirazı üzerine bu defteri açıp istediği zaman göstere bilmelidir. Apartman yöneticiliği ile apartmanın vekilliğini üstlendiğinden dolayı, her yapacağı işlemlerde apartmanın çıkarını gözetmek önceliği olmalıdır.

Apartman yöneticisinin yapmış olduğu hatalı davranışta bunun karşılığında apartman sakinleri apartman yöneticisini dava açabilirler. Bu kadar zor bir durum olan apartman yöneticiliği işlemleri için size sunduğumuz yazılım işlemlerinden yararlanabilirsiniz.


Yorum Yapın